יום ראשון, 22 במאי 2016

The Met gala 2016 - חלק שני

Taylor Swift in Loios Vuitton
האמת שהרבה דיברו על הלוק הזה של טיילור סוייפט. ניסיון להתנתק ממראה הילדה הטובה, ניסיון להיות גאגא ועוד. אם להיות כנה, היא נראית יותר מגניב מגאגא באירוע הזה. אבל אני מסכימה שהביצוע בכיוון הנכון ביחס לאירוע, אם כי משהו פה לא מתיישב לי על טיילור סוייפט. 
מעין תחושה של משהו שהתפספס, שילוב הנעליים, או השיער, או האיפור... משהו פה לא יושב לי נכון. ואולי זה כן קשור לעובדה שזה יושב על טיילור וזה פשוט לא היא?

Bee Shaffer in Alexander McQueen
(הבת של וינטור, אם תהיתם)
וואו. זו שמלה שאי אפשר לפספס אותה. והפרטים הקטנים על השמלה... ככל שהם מתקרבים יותר ויותר מדוייקים ברמה שאין לך ספק שמדובר בשמלת הוט קוטור. זו בהחלט שמלה שאין כל כך לאן ללבוש אותה חוץ מאירועים כאלה אז מהבחינה הזו - לגמרי קלע. 
בגלל שאני חובבת הסגנון "הספרדי" הזה אני מוכנה בהחלט להתעלם מנושא הערב (אם כי יש כאלה שמסבירים שמדובר בטכנולוגיה שיכלה ליצור את הבד ועוד ועוד...)


Wendi murdoch in Christopher Kane
אם יש שמלה שאני כן יכולה להבין את החיבור בין אופנה אלגנטית לבין נושא הערב, זו השמלה הזו. משהו פה בבד מרגיש לי אלגנטי, הגזרה קלאסית עם קצת תוספות בשוליים, אבל עדין מודרני. מאוד מודרני. 
אם תשאלו אותי, זו שמלה מעולה. במיוחד הניוד הזה שמתחת שגורם לך לתהות. 

Kendall Jenner in an Atelier versace
האמת היא שאני לא ממעריצי הקארדישיניס למיניהן. אבל מבין כולן - קנדל היא בהחלט החביבה עליי. משהו פה יוצא נגד המשפחה ודווקא נגד הפירסום שלה. משהו בעמידה שלה תמיד גבוה, תמיר, גאה. השמלה כאן יכלה בקלות להיות פספוס ואין ספק שלא כל אחת יכלה ללבוש שמלה כזו בהצלחה. לקנדל זה עובד. פשוט עובד. הגזרה מודרנית, המשחק עם הבד דמוי פסיפס בהחלט זורק אותך לכיוון נושא הערב ובסה"כ זה עובד. לאירוע הזה.


Lupita Nyongo in a Calvin Klein
חביבת המערכת, לופיטה מוכיחה לכולם שהאביזר הכי טוב לכל אירוע זה הביטחון והאופי שלך. אי אפשר להתעלם קודם כל מלופיטה ואחרי זה מהשמלה. אומנם הייתי מגדירה את השמלה הזו כיותר מתאימה לערב "במצולות הים" על תקן של בת ים הקטנה המודרנית, אבל מחקר גוגל למיניהו גילתי שהשמלה הזו  לא כל כך פשוטה לייצור. ויש בה משהו מודרני למרות הגזרה הקלאסית. 
לפעמים לא צריך ללכת על דברים עמוסים. לפעמים less is more. 


Gigi Hadid in Tommy Hilfiger and Zayn Malik in Versace
תכל'ס, רבים הכתירו אותם בתור הצלחה אופנתית ואני חייבת להסכים בסיפור הזה. יש פה משהו שבקלות היה יכול להתפספס ועדיין זה לא קרה. זה מה שנקרא כנראה טעם. קודם כל הטוקסידו של זיין מוצלח, חולצה עם צווארון מדוייק, והפתח הנמוך המודרני. הזרוע הרובוקופית כן - יכלה להיראות מטופש ויש כאלה שעדייין חושבים כך, אבל זה בכל זאת אירוע שמתאפיין בהתחפשות שלא לציין - תסתכלו על הזרוע. היא ממש לא זולה. היא נראית יוקרתית ונבנתה בדייקנות. (מה שנקרא, זה לא בדיוק נייר האלומיניום שהיינו מתחפשים איתו לאסטראונוטים בילדות).
ג'יג'י כל כך יפה... כל כך... השמלה היפיפה הזורמת שבמבט שני אפשר לראות שמתחת זה בעצם פליי סוט כשמעליה מולבשת חצאית ונמשך חלק מהטול לעבר הצוואר. כן. מודרני. כן, קצת תחפושת (בדיוק במינון הנכון) ובעיקר בחירת הצבע לגמרי קלעו פה. הבודיס הרובוטי הזה והגזרה שאפשר לראות בהרבה שמלות - נעשו פה נכון בניגוד אל האחרים, בידיעה ששוב- כמו אצל לופיטה - less is more.Beyonce in Givenchy Haute Couture
טוב, לא יכולתי להתעלם. ניסתי. אבל הריח זיעה הגיע עד אליי. זה לייטקס. אותו חומר שמשתמשים בו במרתפים חשוכים לסיפוק תאוות מיניות. זה נראה רע. ודווקא הבוטי  של ביונסה, שהוא א. אחד מהמאפינים הכי טובים בכלל בגוף האישה (ובגוף הגבר) לטעמי, וב. במיוחד אצל ביונסה - נראה פה כמו בלון מסטיק שעומד להתפוצץ וזסה לא נראה טוב. נכון שהבחירה בחומר "היענו" מודרני נראית למישהו חדשנית. אבל זה שתזרקו על זה נצנצים ופיטים ותעשו את זה בניוד ולא שחור - ממש לא הופך את זה לאופנה. מצטערת. אני מתעבת את זה. הריח והקול (תחשבו על גומי מתחכך) שהשמלה הזו מפיקה, יותר מדי בשבילי. 
Solange knowles
אצל אחותה זה אפילו יותר מזעזע. ניסיון גניבה מהשנה שעברה מרייריי? פויה. זה אפילו לא יפה. לפחות של ביונסה מצטלם איכשהו ראוי. אצל סולנג' זה נראה פשוט... no.
לסיום - 
המוזיאון עצמו איפשר להפיץ סרטוני אינסטגרם ברוח נושא הערב...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

פרטים עלי

התמונה שלי
Israel
sometimes all a girl needs is a brand new pair of shoes.... 27 year old law student lives in Israel.

קוראים