יום שישי, 29 במרץ 2013

זו עם התמונות מצפת


בסוף השבוע האחרון הגעתי צפונה, לצפת. האמת היא שכל חיי הייתי רק פעמיים בצפת. לפני שנתיים במסגרת של מלווה בתגלית, ולפני המון שנים, כחלק מסוף שבוע דתי שאימא שלי קיבלה בעבודה. זה היה ברות רימונים וזה היה מ-ד-ה-י-ם.

הפעם הגעתי לצפת בעקבות סוף שבוע של פרוייקט "נפש יהודית". אם אתם סטודנטים יכול להיות שכבר שמעתם על הפרוייקט בצורה כזו או אחרת. אם כי השם משתנה מעיר לעיר. אצלי זה נקרא "לגעת ברוח", אבל בראשון לדוג', זה נקרא "פעמונים". הרעיון הוא בעצם לשמוע הרצאות בנושאי יהדות, החל מהלכה, דרך היסטוריה ופסיכולוגיה, וכלה במיסטיקה, פילוסופיה והגות כללית. על נוכחות מקבלים מלגה. לא רע, מן הסתם.

כחלק מהתוכנית, מארחים בערך פעם בסמסטר סוף שבוע מרוכז של העניין. שנה שעברה אומנם לא השתתפתי ואני עדיין מאוד מתקשה להשתתף בסופי השבוע בגלל סיבותי האישיות. אבל התמריץ הכלכלי נתן לי את הדחיפה בכיוון הנכון, ובסמסטר הקודם היינו בירושלים לשישי-שבת, והפעם בצפת, לחמישי-שבת.אני אדלג על כל קשיי הלוגיסטיקה והדברים שתמיד, אבל תמיד מוציאים חולת שליטה שכמותי מדעתה. אני אתמקד באחת הסיבות המרכזיות שבאתי: צפת.

שהיא עיר מלא פחות מהממת בעיניי. יותר מירושלים אפילו, אולי דווקא בגלל שהיא לא כזו המונית. יש לה גם הילה של מאות שנים, בניינים ישנים וקסם חבוי. לא כל פינה יפה, ולא תמיד הזוית נכונה. צריך להתאמץ טיפ טיפה כדי לראות את מה שחבוי. אבל בעיניי. זה פשוט מדהים.

לפני כשנה וחצי ידעתי כבר שאני רוצה לערוך בו, ביום מן הימים, את הירח דבש שלי. את הסוף שבוע הראשון שלי עם בעלי. אם ובמידה יהיה כזה. יש פשוט משהו שובה בעיר הזו.

אני לובשת: מכנס: רנואר, קולקציה נוכחית / חולצה: תמנון / נעליים: New balance / משקפי שמש: asos.

אז כפי שעיניכן רואות, אני נועלת נעלי ספורט. ואפילו... תיק ספורט לגבי. יש פשוט גבול לטירוף, ובסוף שבוע שאני גם ככה רחוקה מהבית לא ראיתי את עצמי מסתובבת ברחבי צפת במשהו שהוא פחות מנעלי ספורט שיש בהם הרמה קלה לקשת של כף הרגל. חוץ מזה שהנקע המרגיז בקרסול עדיין עושה את שלו.
אל תדאגו, לערב שבת ויום שבת כבר לבשתי שמלות מהודרות כהרגלי, אבל לפחות להסתובבות ביום שישי בבוקר, הלכתי על הקאז'ול לגמרי. הוכחה שגם אני יכולה ללכת על פשוט.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

פרטים עלי

התמונה שלי
Israel
sometimes all a girl needs is a brand new pair of shoes.... 27 year old law student lives in Israel.

קוראים